Вбивство Шеремета: активісти презентували платформу "Правотворець" для запобігання політичним репресіям в Україні (Відео)

последние новости в Украине останні новини в Україні
Фото:
ASPI news


Громадські активісти 14 січня повідомили про запуск волонтерського проєкту "Правотворець", покликаного запобігати політичним переслідуванням в Україні. Участь в презентації взяли фігурнати резонансних судових справ.

Об этом сообщает FIB

Головними завданнями ініціативи є формування списку осіб, які причетні до кримінальних переслідувань з політичними мотивами, координація протидії громадянами політичним репресіям та захист прав репресованих осіб на міжнародному рівні. Учасники зазначили – така платформа необхідна, аби давати правдиві відомості про людей, які чинять в Україні беззаконня.

До створення "Правотворця" доєдналися ініціативи #FreeRiff та #FreeDrKuzmenko, серед присутніх на події була обвинувачувана у причетності до "справи Шеремета" Яна Дугарь, а також фігуранти інших гучних справ – Сергій Стерненко, Тетяна Чорновол та Сергій Тамарін (справа нападу на Сергія Сивохо). Ще одна обвинувачувана у вбивстві журналіста Павла Шеремета кардіохірургиня Юлія Кузьменко, яка наразі перебуває під домашнім арештом, долучилася до події онлайн.

"Існує теорія, що з нами чинять саме так, як ми дозволяємо. На жаль, вона має практичне втілення в Україні, і тому наше вміння протистояти цьому дає нам можливість вижити. Боротьба із системою потребує системності, і я вважаю, що даний сайт є першим кроком до цього. Тому хочу побажати успіху від себе як зацікавленої людини і як від небайдужої громадянки нашої країни", – підсумувала Кузьменко.

В той же час, військова медсестра Яна Дугарь також наголосила на важливості платформи, назвавши себе політично переслідуваною особою, та звернула увагу на правові порушення під час її затримання.

"Порушення розпочалися від самого початку – не було акту затримання, мене забрали зі Львова ще до так званого "брифінгу", про який ніхто не знав. Тому дякую за цю ініціативу. Тільки об’єднавшись ми можемо повністю побороти свавілля в нашій країні",– сказала вона.

Крім того, на події виступив адвокат Яни Дугарь Віталій Коломієць. Він зауважив, що "вселенське зло" в Україні має конкретні "руки" та "відбитки пальців", і якщо їх іденфікувати, то з’являються конкретні прізвища, які перетинаються у різних справах. Коломієць повідомив, що у справі Шеремета та Сергія Стерненка призначали експертизу, проводили слідство та змінювали підслідність одні і ті ж самі люди.

"Там не безмежна лава запасних фальсифікаторів. Цих нещасних людей просто використовують, і їх треба просто виявити. Крім того, завдання такого сайту – донести інформацію до міжнародної спільноти, щоб не умовний Антон Геращенко приходив і розказував про "тонну" додаткової інформації, а все було систематизовано, і зрозуміло, хто "танкіст", хто "парашутист".Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/politika/vbivstvo-sheremeta-aktivisti-prezentuvali-platformu-pravotvorec-dlya-zapobigannya”

 

Протест