З сьогоднішнього дня бізнес почнуть штрафувати за покупця або пасажира без маски — що потрібно знати

У четвер, 14 січня, в Україні набув чинності закон про штрафи для бізнесу за ігнорування їхніми клієнтами і персоналом маскового режиму.

Об этом сообщает Сергей ДоренкоЗакон про зміни до закону Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення був прийнятий Верховною Радою в грудні 2020 року. 13 січня він був оприлюднений в газеті Голос України.


Штраф у розмірі від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400−5100 грн) передбачається:


  • за допуск особи в громадські будівлі, приміщення, де здійснюється обслуговування, і громадський транспорт без захисних масок або респіратора, що закривають ніс і рот;
  • за обслуговування споживачів без респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот.


Читайте також:
  • Як маски блокують коронавірус — нові дані
  • Важко в масці? Що насправді ускладнює дихання


У законі наголошується, що при виявленні порушника представник бізнесу повинен зробити усне зауваження про необхідність надіти засіб індивідуального захисту, припинити обслуговування або викликати представника поліції з повідомленням про адміністративне правопорушення.


У листопаді 2020 року в Україні почали діяти штрафи за відсутність маски для фізичних осіб в громадських місцях. Розмір штрафу становить від 170 до 225 гривень, його виписують на місці.


Чим відрізняються респіратор, медична та саморобна маски. Чи захищають вони від коронавірусу?

https://www.youtube.com/embed/6NxwvPW86j0


Редактор: Оксана Соломка


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/events/shtrafi-dlya-biznesu-za-vidsutnist-masok-kogo-i-naskilki-oshtrafuyut-novini-ukrajini-50135365.html”

 

Протест