Громадяни, які заперечують геноцид українського народу, мають можливість ознайомитися з архівними документами

Україна вшановує сьогодні день пам’яті жертв голодоморів: Голодомору 1932-1933 років – геноциду Українського народу та масових голодів 1921-1923 та 1946-1947 років.

Об этом сообщает Редакция


В українській столиці обмежать проведення заходів розважального змісту в будь-яких форматах. На території усього міста приспустять або вивісять із траурною стрічкою Державний прапор України. Кияни також долучаться до загальноукраїнської акції "Запали свічку".


Відбуватимуться скорботні молитви, церемонії покладання квітів і встановлення лампадок: на території Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» (вул. Лаврська, 3), до Пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932-1933 років на Михайлівській площі та інших пам’ятних місцях.


В онлайн-форматі та соціальних мережах триватимуть інформаційні, просвітницькі та інші тематичні заходи під загальним гаслом "Збережи пам’ять. Збережи правду". В освітніх закладах пройдуть тематичні уроки, виховні години, лекції, меморіальні заходи, книжкові та фотовиставки.


До 6 грудня в Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки для дорослих м. Києва організовано книжкову виставку «Трагедія незнищеної волі».


Також в онлайн форматі на вебсайті Державного архіву м. Києва можна ознайомитись із архівними документами «До роковин вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Україні».


Заходи відбудуться і в інших містах країни.


Зазначимо, восени 1932 року комуністична влада розпочала спеціальну каральну операцію – масовий штучний голод. Унаслідок умисного створення умов, несумісних із життям, за кілька місяців 32-33 років в Україні загинули мільйони людей.


Страшні обставини злочину та свідома заборона ведення статистики смертності унеможливлюють встановлення точної кількості жертв. За деякими оцінками, голодом закатовано понад 7 мільйонів українців.


За даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", у листопаді 2019 року 82% громадян вважали, що Голодомор 1932-33 років був геноцидом українського народу. Заперечують Голодомор-геноцид — 11% громадян, коливаються — 7% респондентів.


Джерело статті: “https://rupor.info/news/166150/gromadyani-yaki-zaperechuyut-genotsid-ukrayinskogo-narodu-mayut-mozhlivist-oznayomitisya-z-arhivnimi-dokumentami/”

 

Протест