В Україні відклали підвищення мінімалки, або Як уряд пішов на компроміс з МВФ і чого чекати далі

В Україні обіцяне президентом підвищення мінімальної зарплати до 6500 грн перенесли з 1 липня на 31 грудня 2021 року. Про це сказано в проєкті бюджету на наступний рік, який уряд передав до Верховної Ради для ухвалення у другому читанні. Заплановане підвищення до 6000 грн відбудеться 1 січня 2021 року, як і обіцяли в уряді раніше, передають

Об этом сообщает Русский репортер

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль неодноразово називав саме 1 липня датою другого етапу підвищення мінімалки, однак після консультацій з МВФ в новому проєкті держбюджету зарплату збільшать в самому кінці наступного року.

До розміру мінімальної зарплати також прив’язані оклади бюджетників, а також податки для бізнесу. Основні показники, які зачеплять українців:

  • ціни виростуть до 7,3%;
  • долар подорожчає до 29,1 грн/$;
  • мінімалка збільшиться до 6500 грн;
  • пенсія збільшиться до 1934₴

Відомо, що в основу Бюджетних висновків увійшла 2 451 пропозиція. Мінфін врахував більшість із них. У процесі доопрацювання проводилися консультації з МВФ.Джерело:

Джерело статті: “https://patrioty.org.ua/ecomomic/v-ukraini-vidklaly-pidvyshchennia-minimalky-abo-iak-uriad-pishov-na-kompromis-z-mvf-i-choho-chekaty-dali-353977.html”

 

Протест