На Київщині реалізують проект роздільного збору сміття - новини Еспрес

На Київщині реалізують проект роздільного збору сміття — новини Еспрес

Будуть встановлені понад 200 спеціалізованих контейнерів для збору скла, пластику, металу та паперу

На Київщині популяризують роздільний збір сміття. Будуть встановлені понад 200 спеціалізованих контейнерів для збору скла, пластику, металу та паперу. Це дозволить щомісячно збирати на переробку понад 40 тонн побутових відходів. Проєкт вартістю у 57 мільйонів гривень — спільна ініціатива компанії Nestle в Україні та компанії з управління відходами Veolia.

Об этом сообщает FLB

“Екологічні проблеми — одні з найбільш серйозних, з якими зіштовхнулось людство. Для нас важливо запустити цей проект. Перш за все, щоб зрозуміти, проаналізувати, зібрати інформацію та провести роз’яснювальну роботу з населенням. У компанії можуть бути гарні рішення, упаковка з матеріалів, які придатні для переробки або повторного використання, але потрібно створити систему збору та переробки. Тому критично важливо мати такі проекти, аби оцінити перспективи їх поширення по всій Україні. Такими проектами ми хочемо допомогти Україні впроваджувати практику роздільного збору відходів та сортування”, — каже генеральний директор NESTLE в Україні та Молдові Алессандро Дзанеллі.

Ці заходи є частиною політики компанії щодо впровадження принципів розширеної відповідальності виробника (РВВ), які покладають відповідальність за управління відходами у першу чергу на виробника — від моменту створення продукту і до етапу переробки упаковки”.

“Компанія Veolia і компанія Nestle знайшли можливість, знайшли фінанси розпочати реалізацію цього проекту і на практиці показати, що дійсно в Україні, маючи хорошу команду, маючи практику, знання, можна реалізовувати проекти в сфері поводження з твердими побутовими відходами, сортувати тару і упаковку”, — говорить директор підприємств Veolia в Україні Олександр Королюк.

Долучилася і місцева громада. Голова селищної ради Вадим Токар переконаний, що реалізація проекту дозволить суттєво знизити навантаження на місцеві сміттєзвалища та покращити захист довкілля.

“Даний проект запроваджується задля того, аби зменшити потрапляння твердих побутових відходів саме в навколишнє природне середовище. Ми очікуємо, що проект буде успішно реалізований на території нашої громади. Разом з тим ми прикладемо максимум зусиль для його популяризації серед населення, і особливо серед дітей”, — вважає голова Макарівської селищної ради Вадим Токар.

Радісно підтримали проєкт і місцеві мешканці.

“Це дуже правильно, щоб в селищі були такі контейнери. Це спонукатиме наше населення викидати сміття не під кущ, не під дерево, а прямо у смітник. Наше містечко буде більш чистішим”, — каже місцева жителька Тетяна.

Також, проєкт запровадять ще у двох містечках – Нових та Старих Петрівцях у Київській області. Усі зібрані відходи будуть відправлятися на переробку та повторно використовуватися, аби зменшити генерацію відходів на території місцевих громад.


Джерело статті: “http://fromua.news/article/10031617/na-kiivschini-realizuyutj-proekt-rozdiljnogo-zboru-smittya-novini-espres/”

 

Протест