Литовські і польські прикордонники заявили, що кордону з Білоруссю не закривали

Лукашенко заявив, що Білорусь закриває кордон із Литвою та Польщею, а кордон з Україною "посилять"

Рух через литовсько-білоруські прикордонні переходи триває, інформації про ймовірні зміни або обмеження від білоруських служб поки не надходило. Про це повідомив BNS голова Державної прикордонної служби Литви Рустамас Любаєвас.

Об этом сообщает RuGate

Любаєвас також зазначив, що зв’язався з колегами з польської прикордонної служби, і вони теж підтвердили, що рух на їхньому кордоні триває у звичайному режимі.

Голова литовських прикордонників додав, що їм удалося зв’язатися і з білоруськими колегами, і вони поки не знають жодної інформації про будь-які обмеження на в’їзд або виїзд із Білорусі.

17 вересня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь закриває кордон із Литвою та Польщею, а кордон з Україною "посилять".

У Білорусі з 9 серпня тривають масові акції протесту. Учасники демонстрацій вважають, що результати голосування на виборах президента сфальсифіковано. За офіційними даними, перемогу здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, зокрема з використанням світлошумових гранат, гумових куль і водометів. За час протестів затримали більше ніж 10 тис. демонстрантів, сотні дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.

Лукашенко звинувачує опозицію у спробі захоплення влади і вважає, що акції протесту фінансують західні країни. За його словами, Україна разом зі США, Польщею, Литвою та Чехією 10 років готувалася "до нинішнього часу "Ч".


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/litovski-i-polski-prikordonniki-zajavili-shcho-kordon-z-bilorussju-ne-zakrivali-1518987.html”

 

Протест