ЄС розширить санкції проти Росії через Керченський міст


Євросоюз незабаром введе санкції проти 15 фізичних осіб та низки компаній, які були причетні до будівництва так званого Керченського моста.

Як передає Укрінформ, про це у Tвіттері повідомив кореспондент Радіо Свобода Рікард Йозвяк.

Об этом сообщает Устав

«Скоро близько 15 людей та декілька компаній будуть включені до списку (санкцій проти РФ – ред.) за будівництво «Керченського мосту», — написав він.

Журналіст додав, що посли країн-членів ЄС вже схвалили продовження на 6 місяців санкцій проти 175 фізосіб та 44 компаній у РФ, причетних до підриву територіальної цілісності України.

Як повідомлялося, будівництво так званого Керченського мосту завдовжки 19 кілометрів від Таманського півострова Краснодарського краю РФ до анексованого Росією Криму розпочалося в лютому 2016 року. При цьому Москва не погоджувала з Києвом обмеження для суден, які заходять в акваторію Азовського моря в українські порти через Керченську протоку.

У лютому 2018 року Київ направив в Постійну палату міжнародного третейського суду в Гаазі меморандум про порушення Росією Конвенції ООН з морського права, в якому поскаржився, зокрема, на зведення «Керченського мосту», обмеження навігації в протоці та на ту обставину, що міст фактично перекрив доступ великих суден в Азовське море.

23 грудня 2019 року окупанти запустили перший рейсовий потяг із Санкт-Петербурга до Севастополя, який іде по «кримському мосту».

Минулого року Рада ЄС запровадила санкції проти шести російських компаній, які брали участь у будівництві «Керченського мосту».


Джерело статті: “http://from-ua.com/news/565171-es-rozshirit-sankcii-proti-rosii-cherez-kerchenskii-mist.html”

 

Протест