• Миссия МВФ прибыла в Украину - источник

    Миссия ключевого кредитора Украины - Международного валютного фонда - прибыла в Украину в четверг, 8 января, как и планировалось, и приступила к работе.Об этом сообщает УНИАН со ссылкой на информированный источник в правительстве."Миссия Фонда прибыла в Киев и приступила к работе, как и планировалос", - сказал собеседник агентства.Напомним, 29 декабря МВФ в своем заявлении сообщил, что оперативно работает с украинскими властями над обсуждением программы реформ при поддержке Фонда, и очередная миссия будет работать в Киеве с 8 января до конца месяца.

    Опубликовано 08.01.2015 13:45 Подробнее ...

У Порошенка закликали порушити справу проти Труби

У партії "Європейська солідарність" заявили, що підтримують звільнення дискредитованого голови Державного бюро розслідувань Романа Труби і вимагають від Генеральної прокуратури порушити проти нього кримінальне провадження за скоєні злочини.

На переконання нардепів, обов’язковою умовою очищення ДБР є розслідування так званих "плівок Труби", записаних у нього в кабінеті.

"З них очевидно, що ДБР стоїть не на варті закону, а використовується для політичних розправ над опозицією. Досі ми не побачили жодної реакції правоохоронної системи на цю інформацію. Покарання за системне порушення законів та Конституції має полягати не лише у звільненні керівника ДБР, а й у кримінальній відповідальності, яку має понести він, а також інші фігуранти, присутні на "плівках Труби", – наголосили у політсилі.

У Порошенка закликали порушити справу проти Труби

У Порошенка закликали порушити справу проти Труби

Новини
Звільнення Труби: Зеленський поставив крапку

Окрім того, за словами депутатів, саме звільнення Труби здійснене з порушеннями Конституції. Як відомо, згідно з рішенням Конституційного суду від 16.12.2019, президент не має права призначати керівництво ДБР. У висновку Суду чітко зазначено, що "підпорядкування НАБУ та ДБР президенту України через призначення і звільнення керівників створює загрозу незалежності цих органів".

"Партія "Європейська солідарність" наголошує на неприпустимості порушення Конституції та закликає Володимира Зеленського і парламентську більшість перед здійсненням подальших кадрових змін у ДБР узгодити законодавство, яке регулює його діяльність, із Конституцією", – додали в "ЄС".

Як писав OBOZREVATEL, президент Володимир Зеленський звільнив главу Державного бюро розслідувань Романа Трубу і призначив на його місце народну депутатку партії "Слуга народу" Ірину Венедіктову

Не набридаємо! Тільки найважливіше — підписуйся на наш "Telegram"-овий каналДжерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/politics/u-poroshenka-zaklikali-porushiti-spravu-proti-trubi.htm”

 

Протест