"Я б запросив його на зустріч". Трамп розповів про участь Путіна в саміті G7

Трамп хоче провести саміт "Великої сімки" після виборів президента США

Відкладений у травні 2020 року через пандемію коронавірусу саміт країн "Великої сімки" може відбутися у спокійніших умовах – після президентських виборів у США. Про це 10 серпня заявив лідер Сполучених Штатів Дональд Трамп на пресконференції в Білому домі, пише "Голос Америки".

Об этом сообщает Дедал

За його словами, зустріч можна буде організувати за допомогою телеконференції або провести, як завжди.

Конкретної дати проведення саміту Трамп не назвав і уточнив, що запрошень не надсилали.

На запитання про участь Путіна президент США відповів, що точно не знає, але особисто він запросив би його на зустріч.

До складу G7 входять США, Італія, Японія, Канада, Франція, Німеччина і Великобританія. Зустрічі лідерів держав проводять раз на рік почергово в кожній із країн. Трамп цього року очолює "Велику сімку". Росія брала участь у самітах неофіційного клубу найрозвиненіших країн світу з 1997 року.

Країни G7 відмовилися від формату "Великої вісімки" в березні 2014 року через анексію Криму.

Черговий саміт G7 мав відбутися в червні 2020 року в США. Наприкінці травня Трамп оголосив про рішення перенести його на вересень, а також про намір запросити на зустріч ще чотири країни – Росію, Австралію, Індію і Південну Корею.

Із критикою ініціативи Трампа виступили Великобританія, Канада, Франція і Німеччина. Верховний представник ЄС із зовнішньої політики і безпеки Жозеп Боррель теж розкритикував ідею Трампа і зазначив, що глава Білого дому не може самостійно змінювати формат G7.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/ja-b-zaprosiv-jogo-na-zustrich-tramp-rozpoviv-pro-uchast-putina-v-samiti-g7-1513209.html”

 

Протест